GASITI UN LOC DE MUNCA IN FRANTA

18 Rue Rémy Dumoncel, 75014 Paris

+33 (0)1 40 47 92 88
ANUNȚURI MEDICALE - Contract durata determinata / nedeterminata - PSIHIATRIE

OFERTA 432B – POST DE MEDIC PSIHIATRU LANGA TOULOUSE

Specialitatea

PSIHIATRIE

Tip de contract

Contract pe perioada nedeterminata

Salariu

€Între 60.000 € și 100.000 € brut, în funcție de experiență, a fi combinat cu bonusuri și gărzi

Tip de structură

Spital

Localizare

Condiții / Avantaje

- Posibilă indemnizație de serviciu public exclusiv

- Posibile bonusuri in functie de statut

- Mediu de lucru placut (situat la o ora de Toulouse si la o ora si jumatate de Pirinei)

-Cazare asigurata in primele luni de colaborare

-Număr limitat de paznici pe lună

Descrierea ofertei

Clientul nostru caută doi psihiatri.
Cele două unități de admitere au fiecare câte 23 de paturi cu un sector deschis (în principal) și un sector închis mobilat. Spitalul este comun pentru toți pacienții internați.

Atribuții:
– Primirea, diagnosticarea, ingrijirea si urmarirea pacientilor cu domiciliul in teritoriu
– Îngrijire globală (psihică și somatică) și urmărire socială
– Activitate instituțională importantă de legătură cu sectorul medico-social
– Primirea pacientilor in criza: primele internari pentru decompensare si pacienti cunoscuti in recidiva
– Spitalul are 600 de angajați în aproximativ cincisprezece locații
– Deservește o populație de 200.000 de locuitori

Detalii tehnice

-Activitatea medicului în serviciul de spitalizare în 60-80% din timp
-Consultații în CMP pentru 20 până la 40% din timp
-Posibilitate de activitate de specialitate (reabilitare, dependenta, psihotrauma…) conform profilelor
-Participarea la paznici pe santier (2/3 luni)
-Participarea la sedintele saptamanale ale CMP
-Participarea la dezvoltarea proiectelor de ingrijire a pacientilor in echipe medicale si paramedicale.
-Lucrari in legatura cu alte structuri ale centrului spitalicesc

Profil și Competențe

– Diploma de specialitate in psihiatrie eliberata de o tara a Uniunii Europene sau la finalul cursului de formare in Franta
– Înregistrat sau capabil să se înregistreze la Colegiul Medicilor
– Experienta dovedita in functii similare
– Vorbirea limbii franceză este esențială

CONTACTAȚI-NE PENTRU A VA OFERI MAI MULTE DETALII CU PRIVIRE LA ACEASTA OFERTA

Tél: +33 (0)1 40 47 92 88Email: contact@pnp-conseil.com

Încă nu sunteți hotărât?

CU P&P CONSEIL TOTUL ESTE MAI SIMPLU!

- Vă ajutăm să vă realizați CV-ul și să vă pregătiți pentru interviu
- Vă oferim sprijin financiar pentru deplasare și cazare
- Negociem împreună cel mai bun salariu pentru dumneavoastră
- Vă sprijinim în demersurile administrative
- Vă oferim informații despre cursurile de perfecționare în spitale și clinici
- Vă sprijinim pentru a vă integra cât mai ușor în sistemul francez
- Agenția noastră oferă tot acest sprijin candidaților fără a cere nici un fel de comision

Aplicați pentru acest post