GASITI UN LOC DE MUNCA IN FRANTA

18 Rue Rémy Dumoncel, 75014 Paris

+33 (0)1 40 47 92 88
ANUNȚURI MEDICALE - Contract durata determinata / nedeterminata - MEDICINA MUNCII

Oferta 371 – Post de MEDICINA MUNCII în BOURGOGNE

Specialitatea

MEDICINA MUNCII

Tip de contract

Contract pe durată nedeterminată

Salariu

În funcție de grila de salarizare

Tip de structură

Primăria orașului Chalon sur Saone

Localizare

Condiții / Avantaje

- 25 de zile de concediu și 21 de zile libere suplimentare (RTT);
- o normă de 35 de ore/săptămână.

Descrierea ofertei

Se caută un medic specialist în medicina muncii pentru ocuparea unui post în departamentul francez Saone et Loire (regiunea Bourgogne).

Noul medic își va exersa activitatea alături de echipa pluridisciplinară de profesioniști (specialiști în prevenția riscurilor profesionale, consilieri resurse umane etc.). Scopul principal al acestora este de a răspunde la obiectivelor direcțiunii în materie de prevenție, sănătate și consiliere profesională. În acest scop, a fost creat un spațiu inovant unde angajații vor putea beneficia de consiliere medicală și profesională.

Medicul va fi atașat Direcției de Resurse Umane și va subordona serviciul de Sănătate în Muncă care este format din 2 medici specialiști în prevenție, o asistentă medicală, un ergonom, un consilier în materie de handicap și de o secretară medicală.

Detalii tehnice

Sarcini și atribuții principale:

  • încadrarea și managementul echipelor;
  • monitorizarea bugetului împreună du Direcția de Resurse Umane;
  • muncă în echipe de câte doi în vederea asigurării asistenței a 1800 de persoane;
  • asistarea diferitelor echipe în îmbunătățirea condițiilor de muncă, igienă și securitate;
  • participare la proiecte inovante (Spațiul de consiliere și tranziție profesională, Comisia medicală și alte proiecte de sănătate);
  • observarea mediului de muncă și propunerea de soluții pentru îmbunătățirea acestora.
  • participare la integrarea angajaților cu handicap;
  • implicarea echipei pluridisciplinare în acțiuni de sensibilizare cu privire la prevenția riscurilor profesionale;
  • participare în demersurile de evaluare a riscurilor profesionale;
  • aderarea la Comitetului de Igiena, Securitate și Condiții la locul de Muncă.

Profil și Competențe
  • Diplomă în medicina muncii eliberată de o țară a Uniunii Europene;
  • Înscris sau inscriptibil la Ordinul Medicilor din Franța;
  • Experiență dovedită în funcții similare;
  • O bună cunoaștere a limbii franceze.

CONTACTAȚI-NE PENTRU A VA OFERI MAI MULTE DETALII CU PRIVIRE LA ACEASTA OFERTA

Tél: +33 (0)1 40 47 92 88Email: contact@pnp-conseil.com

Încă nu sunteți hotărât?

CU P&P CONSEIL TOTUL ESTE MAI SIMPLU!

- Vă ajutăm să vă realizați CV-ul și să vă pregătiți pentru interviu
- Vă oferim sprijin financiar pentru deplasare și cazare
- Negociem împreună cel mai bun salariu pentru dumneavoastră
- Vă sprijinim în demersurile administrative
- Vă oferim informații despre cursurile de perfecționare în spitale și clinici
- Vă sprijinim pentru a vă integra cât mai ușor în sistemul francez
- Agenția noastră oferă tot acest sprijin candidaților fără a cere nici un fel de comision

Aplicați pentru acest post