GASITI UN LOC DE MUNCA IN FRANTA

18 Rue Rémy Dumoncel, 75014 Paris

+33 (0)1 40 47 92 88
ANUNȚURI MEDICALE - LOCALITATE - MEDICINĂ GENERALĂ - Provence-Alpes-Côte d'Azur

Oferta 1183C- Post de medic de familie in Var

Specialitatea

MEDICINĂ GENERALĂ

Tip de contract

Medic spitalicesc sau medic contractual

Salariu

€Conform grilei Serviciului Public Spital pentru practicieni atasati si practicieni contractuali. Poate merge până la 8000 euro net fără gardieni (recrutare prioritară)

Tip de structură

Spital

Localizare

Condiții / Avantaje

• 10 jumătati de zile pe săptămână
• Programe planificate cu Directorul Medical-Universitar pe parcursul elaborării tabelelor de permanență medicală și în funcție de participarea la gărzi
• 25 de zile de concediu anual și 19 zile de RTT

Descrierea ofertei

Un spital situat în Var, lângă Toulon, caută un medic de familie pentru un post de spital sau medic contractual. Acest sediu al Assistance Publique – Hôpitaux de Paris, este un spital specializat în polihandicap-multihandicap, primind pacienți complexi.
Organizația este împărțită în două departamente:
Un departament medico-social de tip USPC (Complex Extended Care Unit) care cuprinde 184 de paturi împărțite în 2 entități:
O Casă Specializată (MAS) cu 141 de paturi
O unitate pentru copii și adolescenți cu dizabilități multiple (EEAP) cu 43 de paturi
Un departament de sănătate SSR „Afecțiuni ale sistemului nervos” 126 de paturi și locuri împărțite în 2 departamente:
Un serviciu pentru adulți cu 57 de paturi
O unitate pediatrică cu 39 de paturi
30 de locuri HDJ

Detalii tehnice

Atribuțiile:

• Asigurarea îngrijirii medicale și urmărirea pacienților adulți din secția SSR cu tulburări ale sistemului nervos în strânsă colaborare cu alți medici și echipe paramedicale.
• Asigurarea trasabilității îngrijirii, monitorizării și relațiilor cu familiile sau tutorii legali în dosarul medical computerizat (ORBIS)
• Participați la personalul medical săptămânal
• Participa la implementarea proiectelor în perechi cu cadrul unității
• Participați în echipă la dezvoltarea planului de viață și a planului personalizat de îngrijire a pacientului
• Participați la acoperirea medicală
• Participați la apeluri medicale (consultări la fața locului noaptea și în weekend).

Alte activitati:

• Participarea la organele spitalicești (CLUD, CLIN, comisia de antibiotice, comisia de fluide etc.)
• Participa la formare profesională și conferințe
• Participa la cercetarea spitalelor

Profil și Competențe

• Diplôme de Médecine générale
• Expérience clinique
• Capacités relationnelles (écoute, concertation, connaissance et respect de la hiérarchie, déontologie)
• Aptitude à évoluer, à s’adapter
• Capacité à transmettre ses connaissances
• Aptitude à la formation des équipes paramédicales

CONTACTAȚI-NE PENTRU A VA OFERI MAI MULTE DETALII CU PRIVIRE LA ACEASTA OFERTA

Tél: +33 (0)1 40 47 92 88Email: contact@pnp-conseil.com

Încă nu sunteți hotărât?

CU P&P CONSEIL TOTUL ESTE MAI SIMPLU!

- Vă ajutăm să vă realizați CV-ul și să vă pregătiți pentru interviu
- Vă oferim sprijin financiar pentru deplasare și cazare
- Negociem împreună cel mai bun salariu pentru dumneavoastră
- Vă sprijinim în demersurile administrative
- Vă oferim informații despre cursurile de perfecționare în spitale și clinici
- Vă sprijinim pentru a vă integra cât mai ușor în sistemul francez
- Agenția noastră oferă tot acest sprijin candidaților fără a cere nici un fel de comision

Oferte similare

Aplicați pentru acest post